למה סבא? סיום סדנאות הנגריה של סבא העבודות שלנו מאמרים צור קשר

בתים יפים מעץ: 4 עבודות עץ שיהפכו כל בית למהמם

עץ הוא חומר הגלם הכי טבעי לבית, בכל סגנון עיצובי. אם אתם חובבים את הסגנון המודרני ואוהבים לראות בתים יפים שמתכתבים עם הסטייל של המאה ה-21, תגלו בהם פריטי עץ כמו פרקט במראה נקי וטבעי, מדפים חשופים ותחושת ניקיון.

אם אתם מעדיפים את המראה הכפרי, תמצאו השראה בבתים שבהם רצפת העץ מחוספסת וגסה, יש חיפויים מעץ והמטבח כולו מוקדש לחומר הגלם הזה. ואלו כמובן רק דוגמאות קטנות.

לא משנה באיזה סגנון תבחרו, ישנן עבודות עץ שהופכות בתים יפים לכאלו שכיף להציץ לתוכם ולקבל השראה. הנה כמה מעבודות העץ שכדאי לכלול בתוכנית העיצוב של הבית שלכם.

פרקט עץ מלא:

הדרך הכי טובה להכניס את העץ הביתה היא דרך הריצוף. בתים יפים עם רצפות עץ בוהקות, משרים לא רק תחושה מעוצבת ומדויקת, אלא גם חום וביתיות. ריצוף העץ עושה חשק להוריד את הנעליים, לעבור מחדר לחדר, לספוג את האור מהחלונות ולהרגיש הכי בבית.

פרקט, בכל סגנון שהוא ובעיקר כזה מעץ מלא ואיכותי, מעניק את תחושת החמימות הזו – לא משנה אם בחרתם בסגנון מודרני, תעשייתי, מינימליסטי, כפרי או אקלקטי.

מטבח עץ:

מטבח מעץ גולמי מעניק לבית מראה ייחודי, מכיוון שכל פיסת עץ יכולה להיות אחרת ושונה. היום אפשר למצוא מטבחי עץ בשלל דוגמאות. מעץ מחוספס ולא מעובד ועד לעץ טבעי מלוטש במראה סקנדינבי ונקי. משטחי עץ כמו בוטצ'ר בלוק משמשים לעבודה במטבח ונחשבים עמידים במשך שנים ארוכות.

המראה שמתקבל הוא של מטבח נעים, חמים ומשפחתי שכיף לעבוד בו, לבשל בו ולצלם בו מנות יפות לאינסטגרם. בהרבה בתים יפים המטבח הוא מרכז הבית והשימוש בעץ מוכיח את עצמו שוב ושוב.

מרפסת דק:

החיבור בין מה שקורה בתוך הבית למה שקורה מחוץ לו הוא חלק בלתי נפרד מהמראה של בתים יפים בישראל. בארץ חמה ושטופת שמש כמו שלנו, אין כמו החיבור הטבעי כל כך בין מה שקורה מחוץ לחלונות הבית למה שקורה בתוכו.

ריצוף דק מעץ מתחבר באופן הכי טבעי ואסתטי לריצוף הפרקט שתבחרו להניח בתוך הבית. דק מעוצב משמש כמקום לאירוח, לבילוי משפחתי, לשעות אחר צהריים נפלאות עם הילדים או פשוט כמקום מפלט רגוע בסוף היום.

חיפוי עץ לקירות:

כאן מדובר בהצעת הגשה עיצובית לאמיצים ביותר, שרוצים להכניס לבית שלהם את המראה הכפרי עד הסוף. קירות העץ שאנחנו רואים בבקתות באירופה, בצימרים הכי מעוצבים בארץ ובמגזיני עיצוב יכולים להיות בסיס ללוק ייחודי לבית.

לא כדאי לחפות את כל הקירות בלוחות עץ, אלא לבחור בקיר אחד שיהיה קיר נושא מעוצב וייתן טוויסט אחר לבית. אפשר לבחור בעץ ממוחזר ומחוספס, בלוחות עץ במראה טבעי ובהיר או בעץ כהה וליצור משהו משלכם.