למה סבא? סיום סדנאות הנגריה של סבא העבודות שלנו מאמרים צור קשר

סדנת נגרות לחובבים בכל הרמות - הסדנה לא פעילה

לגילאי:18-75 ימים:א' ב' ג' ד' ה'

סדנאות
מדוע  סדנאות???
התחלתי את עבודתי בתחום העץ כתחביב,כל חיי עסקתי בתחומי יצירה שונים,אולם,לבסוף חומר אחד ריגש אותי במיוחד והעבודה איתו יצרה אצלי סיפוק עצום ובביתי רהיטים מעשי ידי.
ההתחלה הייתה קשה,לאחר זמן קצר הבנתי כי בעבודה עם עץ ע"מ להגיע לתוצאות טובות העומדות בדרישותיי אני לבד לא מספיק אלה השותפים שלי כלי העבודה דרושים כאן גם כן. את המקום התחלתי לארגן במחסן של סבא שלי,הסידור כלל כלי עבודה,שולחן עבודה רחב ויציב,ארון כלים,צנרת אוויר וחשמל וקירות אקוסטיים נגד הרעש הגדול.
לאחר שהמקום היה מוכן לקלוט אותי אליו,  התחלתי ללקט פיסות מידע וחומר עיוני על עבודה בעץ ושימוש בכלים השונים.חלק גדול מעבודת המחקר נעשתה ע"י חקירת נגרים ותיקים ויישום שיטת עבודתם.
כדי להגיע לתוצאות טובות בנגרות דרושים שלושה דברים בסיסיים:
1.      ידע וניסיון.
2.      סדנת עבודה וכלי עבודה.
3.      כישרון.
בהסתמך על שלושת אלו אנו בנינו את מערך סדנאות הנגרות שלנו בנגריה של סבא.
הידע בסדנאות הינו מצרך יקר, מהרגע הראשון בו הגעתם לנגריה מבחינתנו אתם התחלתם ללמוד, מבנה הנגרייה,מיקום הכלים,תכנון מוצר,בחירת החומרים,שיטות עבודה, גימור צביעה אלו הנושאים בהם תקבלו הדרכה צמודה לאורך כל שהותכם בנגריה.
ידע בנגרות אינו שווה כמעט כלום ללא ניסיון ומיומנות בשלבים השונים,ולכן,אנו לא נוהגים להפריד שלבים תיאורטיים ממעשיים ולהיפך.
כלי העבודה בנגריה יכולים לתת מענה לכל גחמה של נגר חובב או מקצועי,וזאת אתם מוזמנים לבחון בעצמכם. הנגרייה בנויה ומתוכננת בקפידה ע"מ שקהל הנגרים החובבים ירגיש בנח ויוכל לעבוד ברצף על עבודותיו השונות.
כישרון לדוגמה, אינו בשליטתנו,אולם, לפי תפיסתנו גם כאן אנו יכולים לעזור ואולי אף להפתיע ולחמם את הלב: הדמיה ממוחשבת, קצב העבודה בנגריה,התקדמות שלב אחר שלב, ,עזרה פיזית ומנטאלית כאחד הם הדברים אשר גורמים למשתתפי הסדנאות לצאת מרוצים בסיום יום העבודה בנגריה.